OKOLIE

Roháče

Medzi najväčšie krásy patria určite Roháče, ktoré svojim návštevníkom odhalia tajomstvá živej a neživej prírody. Pre návštevníkov sú v Roháčoch vybudované turistické chodníky. Všetko je podrobne označené turistickými značkami. Medzi menej náročné ale veľmi pekné túry patrí návšteva Roháčskych plies.

Múzeum Oravskej dediny

Neďaleko od Zuberca (4 km) sa nachádza Múzeum Oravskej dediny. Toto prírodovedné múzeum patrí k najkrajším múzeám ľudovej architektúry v Európe. Okrem stálej expozície sa v múzeu konajú rôzne tematické výstavy, folklórne podujatia, programové nedele, večerné prehliadky a dni remesiel (rezbárstvo, košikárstvo, hrnčiarstvo).

Oravský hrad

Oravský hrad je jedným z najkrajších hradov na Slovensku. Nachádza sa v obci Oravský Podzámok. Je výraznou dominantou oravského regiónu a patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. Hrad je sprístupnený verejnosti denne od mája do marca.

Brestovská jaskyňa

Brestovská jaskyňa sa nachádza na území Tatranského národného parku v katastri obce Zuberec v nadmorskej výške 867 m.Jaskyňa vznikla hlavne eróznou činnosťou Studeného potoka, ale na jej tvorbe sa uplatnila aj korózna činnosť presakujúcich atmosférických vôd. Patrí k najvýznamnejším jaskynným systémom nielen oravského regiónu, ale aj Západných Tatier.

Splav na plti

Od roku 2002 je novou atrakciou na Orave pltníctvo. Po rieke Orava plávajú plte podbielanskej flotily. Pod velením pltníka zažijete trochu dobrodružstva, spoznáte oravskú prírodu z iného pohľadu, dozviete sa niečo o minulosti oravských pltníkov a predovšetkým sa výborne zabavíte.

Cyklotrasy

Zuberec (762) – Ťatliakova chata (1360) Zaujímavosti po trase: Múzeum oravskej dediny. Ťatliakovo jazero

Zuberec (762) – sedlo Bôrik (940) – Oravice (790) – sedlo Bôrik – Zuberec  Zaujímavosti po trase: Termálne kúpaliská Oravice a Meanderpark, Juráňová dolina, Galéria M. Medveckej (Tvrdošín), Gotický drevený kostolík (Tvrdošín), Bobrova raľa (Podbieľ), Hámor (Podbieľ)

Aquapark Tatralandia

Aquapark Tatralandia je najväčší aquapark na Slovensku a jeden z najväčších v Strednej Európe. Nachádza sa 2 km severozápadne od vodnej nádrže Liptovská Mara. Súčasťou rozsiahleho areálu je 14 bazénov (10 z nich s celoročnou prevádzkou) s teplotou do 40°C, viaceré tobogány,Tropical Paradise, Hurricane Factory, parné kúpele, sauny a wellnes centrum a mnoho iných..

Meander Park Oravice

Liečivý prameň vyviera z hĺbky 1611 m, s výdatnosťou 120 l/s. Teplota vody v oboch bazénoch sa pohybuje od 32°C do 37°C. Voda má liečivé účinky najmä na choroby pohybového ústrojenstva, močových ciest a obličiek. Meander Park Oravice, ktorý sa nachádza len 13 km od obce Zuberec, ponúka svojim návštevníkom možnosť kúpania v lete a zime.

Ubytovanie Gejdoš

Mgr. Alena Gejdošová
Prte 564
027 32 Zuberec
Slovenská republika

+421 908 659 239
+421 907 194 497

agejdosova@centrum.sk