OKOLICA

Rohacze

Do najpiękniejszych atrakcji zaliczane są oczywiśce Rohacze, które odsłonią gościom tajemnice przyrody ożywionej i nieożywionej. Dla zwiedzających w Rohaczach wytyczone szlaki turystyczne. Wszystkie turystyczne szlaki są dokładnie oznaczone. Do mniej wymagających, ale bardzo przyjemnych wycieczek zalicza się odwiedzenie Jezior Rohackich

Muzeum Wsi Orawskiej

Niedaleko od Zuberca (4 km) znajduje się Muzeum Wsi Orawskiej. To otoczone naturalnym środowiskiem muzeum jest jednym z najładniejszych muzeów architektury ludowej w Europie. Oprócz stałej ekspozycji w muzeum odbywają się różne wystawy tematyczne, imprezy folklorystyczne, programy niedzielne, wieczorne zwiedzania i dni rzemiosła (rzeźba, koszykarstwo, garncarstwo)..

Zamek Orawski

Orawski zamek-jeden z najpiękniejszych zamków na Słowacji. Położony w miejscowości Oravsky Podzamok. Jest charakterystycznym punktem Orawy i należy do grona najbardziej znaczących zabytków architektury zamku na terenie Słowacji. Zamek jest otwarty dla zwiedzających codziennie od maja do marca.

Jaskinia Brestovská

Jaskinia Brestovská znajduje się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego w obrębie miejscowości Zuberec, 867 m n.p.m. Jaskinia powstała w wyniku erozji przez Studeny Potok a także poprzez erozję wód atmosferycznych. Zaliczana jest do najbardziej znanych systemów jaskiniowych nie tylko regionu orawskiego ale także Tatr Zachodnich.

Spływ tratwami

Od  2002 roku nową atrakcją na Orawie jest spływ. Po rzece Orawa pływają tratwy flotylly podbielańskiej. Pod przewodnictwem flisaka można doświadczyć przyjacielskiej atmosfery, poznać orawską przyrodę z innej perspektywy, dowiedzieć się coś o przeszłości flisaków orawskich a przede wszystkim świetnie się zabawić.

Trasy rowerowe

Zuberec (762) – Ťatliakova chata (1360) Atrakcje na trasie: Múzeum oravskej dediny. Ťatliakovo jazero

Zuberec (762) – sedlo Bôrik (940) – Oravice (790) – sedlo Bôrik – Zuberec  Atrakcje na trasie: Kąpieliska termalne Oravice i Meanderpark, Juráňová dolina, Galéria M. Medveckej (Tvrdošín), Gotický drevený kostolík (Tvrdošín), Bobrova raľa (Podbieľ), Hámor (Podbieľ)

Aquapark Tatralandia

Aquapark Tatralandia – największy park wodny na Słowacji i jeden z największych w Środkowej Europie. Znajduje się w odległości 2 km na północny-zachód od zbiornika wodnego Liptovská Mara. Częścią rozległego kompleksu jest 14 basenów (10 z nich całorocznych) o temperaturze 38°c, mnóstwo zjeżdżalni, sauny i centrum wellness, Tropical Paradise, Hurricane Factory i wiele innych

Meander Park Oravice

Z leczniczego źródła o wydajności 120 l/s, znajdującego się na głębokości 1611 m, wypływa termalna woda lecznicza. Temperatura wody w basenach waha się od 32°C do 37°C. Woda ma leczniczy wpływ na układ mięśniowo-ruchowy, dróg moczowych i nerek. Meander Park Oravice, który znajduje się zaledwie 13 km od miejscowości Zuberec, oferuje swoim gościom możliwość kąpieli w lecie i w zimie

Ubytovanie Gejdoš

Mgr. Alena Gejdošová
Prte 564
027 32 Zuberec
Slovenská republika

+421 908 659 239
+421 907 194 497

agejdosova@centrum.sk